Günümüzde kişilerin mezun oldukları okuldan çok kendilerini ne derece geliştirdikleri önem kazanmaya başladı. Bir özgeçmiş hazırlarken kişisel bilgilerinizi, mezun olduğunuz okulu ve iş tecrübelerinizi yazarsınız fakat başvurduğunuz bir işyerine sizinle ortak tecrübelere ya da eşit tecrübelere sahip kaç kişi daha başvurmuş olabilir hiç düşündünüz mü? Diğer adaylardan sıyrılmanız için, işinizi ciddiyetle yaptığınızı göstermek ve gelişime açık olduğunuzu göstermek için bu alanda sertifika almanız kaçınılmaz.

Üstelik yapacağınız iş şoförlük olmasa bile otomobil kullanmayı gerektiren bir iş ve başvurduğunuz kurum kurumsal bir firmaysa ya da özel şoförlük, makam şoförlüğü, ambulans şoförlüğü gibi işlere başvuruyorsanız bu eğitimler olmadan o işe yerleşme şansınız zaten yok!

Sürüş Teknikleri sertifikası nasıl alınır?

Sürüş teknikleri sertifikası almak için öncelikle hangi eğitime ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz lazım. ileri sürüş teknikleri sertifikası almak için ileri sürüş eğitimi, defansif sürüş sertifikası almak için defansif sürüş eğitimi, vip sürüş sertifikası almak için vip sürüş teknikleri eğitimi, Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri, İleri Sürüş Teknikleri, VIP Sürüş Teknikleri, Anti-Terör Sürüş Teknikleri ve Profesyonel Sürüş Teknikleri sertifikası (tek sertifika) almak istiyorsanız Profesyonel Sürüş Eğitimini seçmeniz ve eğitime katılmanız gerekmektedir.

  1. Size en uygun sürüş eğitimini seçin
  2. Eğitimi dikkatle dinleyin, eğitim sonunda sınavdan başarıyla çıkın
  3. Sürüş teknikleri sertifikanızı alın! (PDF formatında panelinize eklenecektir)

 

Sertifika nedir?

Herhangi bir kurum ya da kuruluştan alınan eğitim sonrası o eğitimi başarıyla tamamlayan kişilere verilen bir belgedir. Sertifika yetkinliklerinizi ön plana çıkarabilmek ve bunları ifade ederek daha rahat iş bulmanızı sağlar. Sertifikanın önemi özellikle bi iş başvurusu yaptığınızda ön plana çıkar ve sektörde sizinle birlikte aynı işi icra eden binlerce kişinin arasından sıyrılmanızı sağlar.

Sertifika geçerliliği

Uzaktan eğitim ya da örgün öğretim sonunda alınan sertifika ve katılım belgelerinin geçerliliği de oldukça önemlidir. Eğitim sonunda aldığınız sürüş teknikleri sertifikasının sorgulanabilir ve doğrulanabilir olması önemlidir. Eğitimler sonunda alacağınız belgelerin üzerinde belge numaraları bulunmakta ve buradan sorgulandığında aldığınız sürüş eğitimi, eğitim tarihi ve isim, soyisim bilgileri yer almaktadır. Bu sayede sahteciliğin önüne geçilmiş ve doğrulanmış sertifikaya sahip olduğunuz teyit edilir.

 

Leave a Comment